Vše o fotbale

Ostatní

Upton Park

http://i288.photobucket.com/albums/ll162/Basoninho/Nepojmenovan1-63.jpg

Upton park

 

Upton park se může řadit mezi starší anglické stadiony. Byl vybudován v roce 1904. Dále se často tomuto stadionu v Anglii říká Boleyn Ground po Aně Boleynové která vlastnila pozemek na kterém dnešní stadion stojí.

 

Upton park zaznamenal první přestavbu v roce 1944 když při bombardování Anglie byla zasažena jedna tribuna a stadion se musel předělávat.

 

Stadion zažil svojí nejvyšší návštěvu úctyhodných 43322 diváků a to v městském derby s Tottenhamem tento zápas se konal 17.října 1970 po té začal být Upton park z bezpečnostních důvodů přestavován, největších změn došlo v 90. Letech kdy stadion byl celý osazen sedačkami a tím se výrazně snížila kapacita na 35303 míst k sezení a od této přestavby stadion zaznamenal nejvyšší návštěvu 30050 diváků v duelu s Man city.

 

Ovšem je vysoce pravděpodobné že Premier League se na tomto stadionu již dlouho hrát nebude… nový majitel Eggert Magnusson původně vyjádřil zájem o nový stadion který se bude použitý pro olympijské hry v roce 2012, od tohoto nápadu bylo později upuštěno kvůli kapacitě olympijského stadionu, a tak se Magnusson rozhodl vybudovat nový stadion pro West Ham United. Ale zatím je vyřízené pouze stavební povolení….

Žádné komentáře