Vše o fotbale

Talenti

Mauro Emanuel Icardi Rivero Nacimiento

http://i288.photobucket.com/albums/ll162/Basoninho/Nepojmenovan4-5.jpg
Jméno: Mauro Emanuel Icardi Rivero Nacimiento

Narozen: 19.02.1993

Národnost: Argentina

Výška: 180 cm

Váha: 77 kg

Klub: FC Barcelona

Post: Útočník

Číslo: 9

Životopis

Jsou dva typy chlapů narozených v Argetině. Zázračné dítě a ti ostatní. Tento mladík se ale rozhodně řadí k těm prvním. Terpve čtrnáctiletého útočníka, který hraje na Kanárských ostrovech, pozorně sledují španělští giganti.

Mauro Emanuel Icardi se narodil v Argentině, ale od devíti let žije na Kanárských ostrovech a hraje za místní klub, UD Vecindario. Vlastní také Italský pas, takže nemá problémy s nominací do sestavy. V čem ale tak převyšuje ostatní vrstevníky ? Jeho schopností dávat branky. Za dorost Vecindaria stihl během posledních sezón, vstřelit přes 400 gólů, což upoutalo pozornost velkoklubů jako Barcelona, Real Madrid, Valencia nebo Sevilla. Do svého týmu by ho ale chtěl snad každý klub. Jeho talent vidí i scout Realu Madrid, Sixto Alfonso. "Pokud se tento hráč ve vývoji nezastaví, může jednou přepsat historii a stát se fotbalovou legendou," řekl uznávaný scout Alfonso.

Vysoký útočník má vynikající zakončování a techniku, díky čemuž je přirovnáván k hvězdnému hráči, Gabrielu Batistutovi. Někdo už v něm dokonce vidí i nástupce nejlepšího argentinského fotbalisty historie, Diega Maradony. Ještě bude pár let trvat, než skutečně poznáme, zda může být světovou hvězdou, talent ale na to má. V zimním přestupním termínu se Icardi dočkal skvělé příležitosti, podepsal smlouvu s katalánským velkoklubem FC Barcelona. Jde tak po stopách Lionela Messiho, Bojana Krkiće a Giovaniho dos Santose.

Žádné komentáře