Vše o fotbale

Talenti

Jean Carlos Chera

http://i288.photobucket.com/albums/ll162/Basoninho/Nepojmenovan3-4.jpg

Jméno: Jean Carlos Chera

Narozen: 12.5.1995

Národnost: Brazílie

Výška: 159 cm

Váha: 52 kg

Klub: Santos FC

Post: Záložník

Číslo: 10

Životopis

Brazílie nikdy nouzi o fotbalové talenty neměla, tento ale nade všemi vyčnívá. Nejčastěji nastupuje jako záložník, hraje za dorost Santosu FC a je mu teprve dvanáct let. Tohle jméno možná jednou bude znát celý svět, Jean Carlos Chera.

Přezdívá se mu nový Pelé a už v devíti letech ho chtěl Real Madrid, tomu se říká začátek kariéry. Ale začněme úplně od začátku. Jean Carlos Chera se narodil 5. prosince 1995 v menším brazilském městě Vera, ve státě Mato Grosso. S fotbalem začal v dorostu klubu ADAP, hrajícího jen menší brazilské soutěže. V klubu si byli ihned vědomi jeho talentu. Zvláště Cherova schopnost obejít a utéct hráči o několik let staršímu, přivedla pozornost několika větších klubů v regionu. Klub ADAP dal brzy o hráči vědět hlavně formou internetové prezentace, jeho videa začaly kolovat po stránkách a tým je rozeslal do několika portugalských klubů. Na videu byl výběr několika zápasů, kdy Chera v devíti letech školil čtrnáctileté fotbalisty soupeře. Díky skvělé technice prodribloval přes několik obránců a akci zakončil přesnou střelou do sítě.

Už od začátků byl v klubu o několik kroků před ostatními vrstevníky a hrál tak s fotbalisty o pět let starší jak on. Na zápasech se začali objevovat scouti evropských klubů a zanedlouho přicházeli nabídky na přestup talentovaného záložníka. "Přišlo nám mnoho nabídek z Evropy i Brazílie, chtěli vědět o Cherovi všechno. Pokaždé jsem jim odpověděl to stejné. Chera je supertalent, možná nejlepší talent jaký kdy v Brazílii byl,“ pověděl prezident klubu, Adilson Batista Prado. Na dresu nosí Chera přezdívku Anderson, kterou mu dali rodiče. Jeho idolem je Ronaldinho a klub Barcelona. Potom co na stránky ADAPU přibylo Cherovo video, se návštěvnost více než ztrojnásobila.

V malém brazilském klubu už věděli, že Cheru nemůžou udržet. Zanedlouho dokonce přišla nabídka z Manchesteru United a chvíli poté i Realu Madrid. Chera se ale nakonec stěhoval do Santosu. Santos FC se rozhodl bohatě platit nejen mladého fotbalistu, ale i jeho rodiče. "Chera je skutečně zvláštní, má na svůj věk výjimečné schopnosti," řekl mluvčí Santosu. Ano je to tak, Chera má úžasný talent a je dost možné, že zanedlouho se do některého z evropských velkoklubů přesune.

Žádné komentáře