Vše o fotbale

Talenti

Alexis Alejandro Sánchez

http://i288.photobucket.com/albums/ll162/Basoninho/sa.jpg

Jméno: Alexis Alejandro Sánchez

Narozen: 19.12.1988

Národnost: Chile

Výška: 171 cm

Váha: 69 kg

Klub: River Plate

Post: Útočník

Číslo: 21 (klub), 7 (reprezentace)

Životopis

V Chile asi ještě nikdy nevyrostl nadanější hráč, než je „El Niňo Maravilla“, Alexis Sánchez. Díky němu se může jihoamerický stát posunout k nejlepším reprezentačním týmům světa. Udinese má v hráči poklad.

Alexis Sánchez si už vysloužil přezdívku „El Niňo Maravilla“, což v překladu znamená zázračné dítě. S fotbalem začal Alexis ve městě Tocopilla, kde si v ulicích bosý pohrával s míčem, díky svému talentu a tvrdé práci se ale na rozdíl od jiných chlapců dostal do většího klubu, kde měl šanci na sebe ukázat. Alexis Sánchez začal s fotbalem v klubu Cobreola a brzy se na mladého technika přijížděli dívat i klub z Evropy. Bylo jen otázkou času, kdy mladý hráč změní působiště. S nejlepší nabídkou přišli zástupci Udinese, kteří zaplatili 3 miliony dolarů a Sánchez se tak mohl stěhovat do Itálie. Zde ale šanci ještě nedostal, na sezónu 2006/2007 tak odchází chilský útočník na hostování do rodné země, dostal šanci v nejlepším klubu v zemi, v Colo-Colo. Colo-Colo zaplatilo Udinese za hostování mladého střelce 150,000 dolarů, přesto se peníze do něj vložené vrátili. Zázračné dítě vstřelilo premiérovou branku za Colo-Colo 10. října 2006, v zápase proti Alajuelense. První hattrick 20. března 2007 v Copa Libertadores proti Caracasu. Alexis Sánchez vsítil v 17-letech v chilské nejvyšší lize devět gólů a dostal šanci i v reprezentaci.

První reprezentační zápas odehrál Alexis v přátelském utkání proti Novému Zélandu v Chile. Brzy přicházely další šance, Sánchez dokonce odjel s národním týmem do Evropy, odehrát tři přátelské zápasy, proti Švédsku, Pobřeží Slonoviny a Irsku. Ve všech zápasech odehrál Sánchez dost minut na to, aby si ho všimlo několik skautů, z nejvýznamnějších evropských klubů. Navzdory tomu, že Sánchez vstřelil na mládežnickém mistrovství Jižní Ameriky jen jeden gól, dostával stále více šancí v seniorské reprezentaci. Na mistrovství světa do 20 let, byl Alexis velkým tahounem Chile a stále více byl známý po celé Jižní Americe.

Do Udinese se ale ještě nevrátil, na sezónu 2007/2008 odešel Alexis na další hostování, tentokrát do slavného argentinského klubu River Plate, vedený koučem Diegem Simeonem. Bohužel přišli první problémy, přestože hrál Alexis skvěle, dával góly, předváděl nádherné kousky s míčem, neměl od kouče Simeoneho důvěru. Podle argentinského trenéra nehraje Alexis týmově a zbytečně moc se spoléhá sám na sebe. Simeone se proto rozhodl Alexise posílat na hřiště méně, často jen na konce zápasů. "Alexis je skvělý, jen potřebuje důvěru," podržel chilského talenta spoluhráč a kapitán klubu, Ariel Ortega.

Přesto vedení River Plate ví, že Sáncheze čeká skvělá budoucnost a rádo by ho získalo z Udinese natrvalo. "Jestli River Plate chce Alexise Sáncheze, musí zaplatit nejméně 17 milionů liber. Nechceme ho ztratit," řekl generální ředitel Udinese. Alexis je často přirovnáván k Lionelovi Messimu, hlavně kvůli rychlosti s míčem a skvělé technice. "Doufám že tu zůstanu, chci zde hrát ještě hodně dlouho. Hrozně se mi líbilo, jak mě fanoušci v Argentině přijali. Slyšet z hlediště "Chileeeno, Chileeeno" je pro mě velkou motivací, donedávna jsem to viděl jen v televizi, když hrál Marcelo Salas," řekl Alexis. Bývalá hvězda Juventusu moc dobře ví, že v Alexisovi roste obrovský talent. "Musí si zvyknout na tvrdou hru, protože se pohybuje moc dobře, obránci mají co dělat, aby ho zastavili. Je to neuvěřitelně obratný hráč a je hodně mladý, možná když zestárne, jeho styl hry se změní. Myslím si ale, že zůstane jaký je," řekl o mladé hvězdě Salas.

Alexis ví, že Simeone po něm požaduje jiný styl hry, sám mladík to ale odmítá, chce hrát podle sebe. "Stále se učím, vím že jsou chvíle, kdy se nemůžete spoléhat jen na sebe. Ale svůj styl hry měnit nebudu," říká přesvědčivě Sánchez. Chilští fanoušci v hráči vidí novou budoucí hvězdu, typu Marcela Salase a Ivana Zamorana. "Je to velký pokrok, nedávno jsem ještě hrál v Tocopille bosý mezi skálami. Ještě se musím toho hodně naučit, mám na to dost času v Argentině," dodal Alexis Sánchez.

Autorem je Rono7,kterému děkuji za životopis jeho web naleznete:

http://fcb73.wgz.cz/

Žádné komentáře